مناسبت ها
   
پیوند های سریع
   
ورود به سیستم
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 140
هفته جاری: 3873
ماه جاری: 17980
تاکنون: 2332452
 
نظر سنجی
 
عملکرد اداره کل ثبت احوال استان همدان را چگونه ارزيابي ميکنيد؟ تایید  تعداد آرا: 152 نتيجه
 
خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
نقشه استان
   
آب و هوا
 
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
مشکل در خواندن RSS
 
اوقات شرعی
   

 »  اخبار  »  اخبار سايت اصلي  »  ديدار با نماينده ولي فقيه
 • حجت‌الاسلام شعباني : يکي از دستگاههايي که سرعت عمل بالا و پاسخگويي مناسبي دارد ادارات ثبت احوال ميباشند
 • به گزارش روابط عمومي، صبح روز سه شنبه مورخ 3/10/1398 همزمان با سالروز صدو يکمين سال تاسيس سازمان ثبت احوال کشور و گراميداشت اين روز مدير کل ثبت احوال استان به اتفاق معاونين، روساي ادارات تابعه و جمعي از کارکنان اداره ثبت احوال استان همدان به ديدار امام جمعه رفتند.

  مدير کل ثبت احوال استان همدان ضمن عرض سلام و احترام به نماينده ولي فقيه روز ثبت احوال را بهانه اي دانستند که در دفتر امام جمعه حضور يابند. ايشان با اشاره به روز ملي ثبت احوال و صد و يکمين  سال اولين صدور شناسنامه ايراني گفتند: افتخاراين را داريم که پرچم يکصد ساله پاسداري از هويت و تابعيت ايران اسلامي را از دست پيشکسوتان گرفته ايم و اميدوارم بتوانيم در انجام وظايف خود و خدمت رساني به مردم سربلند باشيم و وظايف خود را به نحو احسن انجام دهيم. ايشان با اشاره به تعداد 150 پرسنل شاغل در اداره ثبت احوال استان افزودند: تمام تلاش خود را براي انجام وظيفه و خدمت رساني به کار بسته ايم. حسن زاده ضمن اشاره به خدمات الکترونيکي و بانک اطلاعاتي جمعيت کشور که دائم به روز رساني ميشود و اطلاعات هويتي در آن به صورت بر خط بارگزاري ميگردد بيان کردند: حدود يکصدو نود دستگاه خدمت رسان امکان دسترسي به اطلاعات ما را خواهند داشت و از اين اطلاعات در راستاي شفاف سازي، تسريع در ارائه خدمات و ... استفاده خواهد شد.

  حسن زاده گفت: اميدواريم با تکميل اطلاعات پايگاه جمعيت کشور و تکميل صدور کارت هوشمند ملي که کليد ورود به دولت الکترونيک ميباشد و هم اکنون در استان 87 درصد کارت صادر گرديده بتوانيم بحث مديريت هويت در فضاي مجازي را به بهره برداري برسد .  ايشان با اشاره به اينکه نرخ رشد جمعيت در استان 1.4 دهم ميباشد افزودند: بايد با برنامه ريزي دقيق و منظم به نرخ 2.1 برسيم که بعد از صدور سياستهاي ابلاغي جمعيت شاهد افزايش نسبي جمعيت بوده ايم .مدير کل ثبت احوال  با اشاره به اينکه در حال حاضر ما در پنجره جمعيتي به سر ميبريم به نيروهاي مولد اشاره کرد که با برنامه ريزي و ارائه خدمات اجتماعي ميتوانيم شاهد افزايش جمعيت باشيم .ايشان با بيان اينکه ما در اداره ثبت احوال وظيفه ديده باني را بر عهده داريم ارائه آمار را وظيفه ثبت احوال دانستند وتحليل اين آمارها و برنامه ريزي در اين راستا مرتبط به متوليان ديگري است که در سياستهاي ابلاغي جمعيت مشخص گرديده و بايد برنامه ريزي اصولي در اين خصوص انجام دهند.

  نماينده محترم ولي فقيه در استان ضمن خير مقدم و تبريک روز ملي ثبت احوال اين روز را فرصت مناسبي جهت تقدير از  زحمات کارکنان ثبت احوال دانستند. حجت‌الاسلام شعباني گفتند: يکي از دستگاههايي که سرعت عمل بالا و پاسخگويي مناسبي دارد ادارات ثبت احوال ميباشند بالاخص در بحث صدور شناسنامه ها ادارت مربوطه ارائه خدمات مطلوبي دارند. ايشان با اشاره به رضايتمندي مراجعين ثبت احوال از کارکنان ثبت احوال تشکر نمودند.امام جمعه همدان با اشاره به بحث تشخيص هويت در فضاي مجازي افزودند:امروزه ضرورت دارد که هويتها مشخص و واقعي باشند و عدم شناسايي چهره واقعي اشخاص ميتواند آسيب ساز باشد که در صورت عملياتي شدن کارت هوشمند ملي و مديريت هويت در فضاي مجازي اين آسيبها به شدت کاهش خواهد يافت.

  امام جمعه همدان در ادامه فرمايشات خود به بحث جمعيت استان اشاره نمودند و گفتند: در استان شوراي راهبردي بايد بيشتر فعال شود و در مباحث جمعيتي ميبايست روي ذهنيت و فرهنگ مردم کار کرد چرا که تک فرزندي متاسفانه بصورت ارزش در آمده و برخي از مردم نيز متاثر از فرهنگ غرب در اين راه حرکت ميکنند.ايشان در ادامه سخنان خود گفتند: در شوراي راهبردي جمعيت بايد راه کارهاي زير بنايي و عملياتي ارائه گردد و ارزش جمعيت را بايد مکررا گوشزد نمايد .وي با اشاره به فرصت 20 ساله پنجره جمعيتي گفتند بايد با جديت بيشتري برنامه ريزي گردد و اميدواريم شوراي راهبردي جمعيت بتواند وظيفه و رسالت خود را بصورت جدي انجام دهد . 

   
  عکس های مرتبط
      
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 85
  بازگشت