مناسبت ها
   
پیوند های سریع
   
ورود به سیستم
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 18
امروز: 185
هفته جاری: 3918
ماه جاری: 18025
تاکنون: 2332496
 
نظر سنجی
 
عملکرد اداره کل ثبت احوال استان همدان را چگونه ارزيابي ميکنيد؟ تایید  تعداد آرا: 152 نتيجه
 
خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
نقشه استان
   
آب و هوا
 
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
مشکل در خواندن RSS
 
اوقات شرعی
   

 »  اخبار  »  اخبار سايت اصلي  »  برگزاري دومين جلسه شوراي راهبردي جمعيت استان همدان
 • معاون سياسي امنيتي استانداري همدان: در صورت حضور رئيس مجمع نمايندگان و امام جمعه قطعا خروجي اين جلسات بهتر ونتايج مطلوب تري حاصل خواهد شد
 • به گزارش روابط عمومي ، همزمان با فرا رسيدن سوم ديماه سالروز تاسيس صد و يکمين سال ثبت احوال کشور دومين جلسه شوراي راهبردي جمعيت مورخ 1398/09/30 در استانداري همدان و به رياست آقاي آزاد بخت معاون محترم سياسي و امنيتي استانداري و با حضور مدير کل امور اجتماعي استانداري ، مدير کل و مشاور امور بانوان و اکثريت اعضاء برگزار گرديد.

  در ابتداي جلسه مديرکل ثبت احوال استان همدان ضمن خير مقدم به رئيس جلسه واعضاء، آماري از وقايع حياتي را ارائه نمودند ايشان با بيان اينکه در هشت ماهه امسال تعداد 8875 نوزاد پسر و تعداد 8168 نوزاد دختر در استان متولد شده است، افزود: در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته واقعه ولادت 2688 مورد کاهش داشته است.

  حسن‌زاده‌  با بيان اينکه بيشترين آمار زايمان در سنين 25 تا 29 سال است، ادامه داد: تعداد وفات ثبت شده در هشت ماهه سال گذشته 6804 مورد بوده که در هشت ماهه سال 98 به 7180 نفر رسيده و ميانگين سن متوفيان در مردان ‌62.9 سال و در زنان 68.7 سال ثبت شده است.

  ايشان در مقايسه آمار ازدواج و طلاق در هشت ماهه سال هاي 1397 و 1398 نيز بيان کرد: ازدواج در هشت ماهه سال گذشته 9257 مورد و در هشت ماهه سالجاري 8976 مورد بوده و طلاق درهشت ماهه سال گذشته 2619 مورد و در سالجاري 2516 مورد بوده که نسبت به هشت ماهه سال قبل 3.9درصد کاهش داشته است.

  وي در ادامه به ميانگين سن ازدواج اشاره و گفتند ميانگين سن ازدواج از 22.3 سال در زنان به 24.6 سال در سال 1397 رسيده که اين آمار در مردان از 27.4 به 29.5سال در سال 1397 افزايش يافته است.

  حسن‌زاده‌  با بيان اينکه ميانگين سن ازدواج در بين روستايي ها پايين است، اظهار کرد: سن زنان روستايي 19.6 سال و سن مردان 26.6 سال براي ازدواج مي باشد. ايشان در خصوص ميانگين سن ازدواج در شهر نيز به ميانگين 27.9براي مردان و 22.6 سال براي زنان اشاره نمودند.

  مديريت سلامت جمعيت و خانواده دانشگاه علوم پزشکي نيز ضمن تشريح اقدامات عملي و گزارش وضعيت جاري گفت: نرخ باروري کل پنج سال منتهي به 95 در کل کشور 2.1 است.

  دکتر نوري با بيان اينکه سن بارداري در کشور بالا رفته است، ادامه داد: با وجود اينکه فشارهاي اقتصادي بر مردم زياد است اما با اين حال کاهش باروري در افراد تحصيلکرده بيش از ساير افراد است.

  وي ادامه داد: بيشترين تعداد مواليد در سال 1360 حدود دو ميليون و 450 هزار نفر بوده که در سال 1390 با رسيدن مواليد دهه 1360 به سن باروري افزايش و دوباره در سال هاي اخير کاهش يافته به طوريکه مواليد سال 1398 به يک ميليون و 210 هزار نفر رسيده است.

  نوري عمده طلاق ها را در پنج سال اول زندگي عنوان و تصريح کرد: همدان به لحاظ شاخص سالخوردگي ششمين استان در کشور مي باشد.

  وي با بيان اينکه طرح تحقيقاتي کاهش شيوع ناباروري در استان همدان انجام شده است، گفت: 4730 خدمت ناباروري در سطح استان انجام شده است و در حال حاضر نيز بخشنامه هاي قبلي مورد بازبيني مجدد قرار مي گيرد؛ به طور مثال در گذشته فاصله فرزندان سه سال درنظر گرفته شده بود که با تدابير بهداشتي، امکان فرزندآوري مجدد پس از 18 تا 24 ماه فاصله به زوجين پيشنهاد داده مي شود همچنين ترس از اينکه فرزندآوري براي بانوان بالاي 35 و 40 سال پرخطر است، برداشته مي شود تا با مراقبت هاي پزشکي تمايل به فرزندآوري کمتر نشود.

  معاون سياسي و امنيتي استاندار همدان در اين جلسه با بيان اهميت برگزاري جلسات گفت: در اين جلسات بايد محتوا بررسي شود و چنانچه رئيس مجمع نمايندگان و امام جمعه نيز در صورت امکان در اين جلسات حضور داشته قطعا نتايج بهتري را در خروجي جلسات خواهيم داشت.

  آقاي آزاد بخت با تأکيد بر لزوم افزايش ساعت جلسات، خاطرنشان کرد:از اين پس ساعت جلسه دو ساعت باشد و با حضور کارشناسان و صاحب نظران دانشگاهي برگزار شود.

  مقرر گرديد مطالب قبل از جلسه دسته بندي شده و با مديريت زمان، مطالب و موضوعات توسط اساتيد و افراد سخنران و صاحب نظر طرح و بررسي شده و ارائه طريق گردد.

   

  عکس های مرتبط
      
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 103
  بازگشت