مناسبت ها
   
پیوند های سریع
   
ورود به سیستم
 
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 6
امروز: 261
هفته جاری: 3303
ماه جاری: 1482
تاکنون: 2190291
 
نظر سنجی
 
عملکرد اداره کل ثبت احوال استان همدان را چگونه ارزيابي ميکنيد؟ تایید  تعداد آرا: 108 نتيجه
 
خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
نقشه استان
   
آب و هوا
 
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
مشکل در خواندن RSS
 
اوقات شرعی
   

 »  اخبار  »  اخبار سايت اصلي  »  استاندار همدان در نشست اعضاي شوراي راهبردي جمعيت و شوراي هماهنگي ثبت وقايع حياتي
 • آمارهاي سازمان ثبت احوال يکي از منابع مهم و قابل اقتباس بوده که دقت درثبت و تحليل آن اهميت زيادي دارد.
 • به گزارش روابط عمومي اداره کل ثبت احوال استان همدان، سيد سعيد شاهرخي در نشست اعضاي شوراي راهبردي جمعيت و شوراي هماهنگي ثبت وقايع حياتي استان همدان اظهار کرد: همواره آمار سازمان ثبت‌احوال يکي از منابع قابل اقتباس بوده که دقت در ثبت و تحليل در آمار آن حائز اهميت است.

  وي با اشاره به اينکه آمارهاي جمعيتي نقش اساسي در برنامه‌ريزي‌هاي توسعه‌اي کشور دارند که سازمان ثبت احوال وظيفه خطير ارائه اين آمارها را دارد گفت: نمي‌توان براساس ذهنيات، آماري را از طريق اين سازمان بيان کرد چراکه نياز به ارائه مستندات دارد.

  استاندار همدان با تاکيد به اينکه آمار مراکز رسمي همواره حائز اهميت است مگر با داشتن آمار با چالش‌هايي مواجه شويم که نياز به تحقيق باشد گفت: ارائه آمار طلاق و ازدواج از سوي سازمان ثبت احوال همواره مورد توجه بوده است.

  وي با بيان اينکه ازدواج و تشکيل خانواده يک اصل بوده و امروزه جزو سياست‌هاي ابلاغي مقام معظم رهبري و کشور اعلام شده است افزود:‌ طي سال‌هاي گذشته در حوزه ازدواج در استان به آموزش توجه خاصي شده که نياز به تقويت دارد تا در جامعه اين فرهنگ تحکيم بيشتري داشته باشد.

  شاهرخي با بيان اينکه مراکز مشاوره در امر ازدواج بايد تاثيرگذاري خوبي داشته باشند خاطرنشان کرد:‌ کشور با چالش جمعيت مواجه است اما سياست و برنامه‌هايي ابلاغ شده که بايد مدنظر باشد.

  وي با اشاره به برنامه‌هاي دانشگاه علوم پزشکي در حوزه سياست تنظيم خانواده و باروري سالم افزود: اميدوارم اقدامات در راستاي کمک به باروري سالم در استان موثر باشد.

  استاندار همدان با بيان اينکه در حوزه طلاق نيز مشاوره مهم و کارساز است تاکيد کرد: دستگاه‌هاي مختلف در کنترل نرخ طلاق اقدامات مهمي انجام مي‌دهند که بايد همواره شاهد اقدامات موثر باشيم.

  وي با اشاره به اينکه در حوزه ازدواج آسان اقداماتي در دستور کار است، خواستار توجه به اين موضوع شد.

   

   


  عکس های مرتبط
     
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 81
  بازگشت